Ovo se ne viđa često: Šest pogodaka, dva crvena kartona i lutrija kaznenih udaraca

Nogometaši Tenerifea i Athletic Bilbaa odigrali su uzbudljiv meč u osmini finala španjolskog Kupa Kralja.

Nakon 90 minuta igre rezultat na semaforu pokazivao je 2:2, a nakon produžetaka 3:3. Kao spretnija ekipa nakon izvođenja kaznenih udaraca pokazao se ‘ponos Baskije’.

U ludoj utakmici vidjeli smo i dva izravna crvena kartona, prvi odmah u drugoj minuti kad je kod Athletica isključen Herrerin. Ubrzo nakon toga Tenerife je stigao i do prednosti, već u devetoj minuti pogodio je Joselu.

No, samo osam minuta kasnije gosti poravnavaju rezultat pogotkom Williamsa. Igra se nakon toga rasplamsala, a već u 21. minuti Joselu ponovno pogađa za novo vodstvo Tenerifea.

Athletic je opet u igru vratio raspoloženi Williams u 54. minuti i rezultat se nije mijenjao do kraja prvih 90 minuta.

U samom finišu prvog produžetka Tenerife dolazi do nove prednosti. Strijelac je ovaj put bio Dani Gomez koji je tako doveo španjolskog drugoligaša na korak do senzacije.

Međutim, uporni Baski po treći put poravnaju rezultat. Berchiche poentira u 118. minuti i odvodi dvoboj u lutriju kaznenih udaraca u kojoj je Athletic zabio sve pokušaje, a Tenerife promašio dva.