Partizan dramatično ispao iz Europske lige, šest klubova osiguralo prolaz

Nogometaši Alkmaara, Wolfsburga, Genta, Espanyola, Brage i Wolverhamptona osigurali su prolaz u 16-inu finala Europske lige nakon pet kola grupne faze.

Beogradski Partizan oprostio se od natjecanja u Europskoj ligi nakon što je odigrao neriješeno 2:2 u gostima kod nizozemskog Alkmaara.

Srpskom prvoligašu trebala je pobjeda kako bi ostao u igri za plasman u posljednjem kolu kada će biti domaćin otpisanoj Astani.

Do 88. minute situacija je za Partizan izgledala savršeno, imao je dva pogotka prednosti (Asano 16, Soumah 27), a domaćini su u 84. ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti zaradio Boadu.

I onda, u samom finišu utakmice, zadnja linija Partizana u dva je navrata loše reagirala. Primili su prvi gol u 88. minuti, a drugi u drugoj minuti sudačke nadoknade, za veliko slavlje Alkmaara koji je pobjegao Partizanu na neuhvatljiva četiri boda.

Wolfsburg je izborio kolo prije kraja plasman nokaut fazu Europske lige nakon što je na gostovanju pobijedio ukrajinsku Oleksandriju 1:0. Plasman u drugi krug osigurali su i Gent, Braga, Espanyol te Wolverhampton.

U drugoj utakmici iz grupe I Saint Etienne i Gent su odigrali bez pogodaka, što je bilo dovoljno belgijskom sastavu za prolaz. Gent je prvi na tablici s devet bodova, Wolfsburg ima osam, Saint Etienne je na četiri, a Oleksandrija na tri osvojena boda.

U grupi J Roma je u derbiju kola na gostovanju u Istanbulu svladala Basaksehir s uvjerljivih 3:0. U drugom susretu ove grupe Borussia Mönchengladbach u gostima je nadigrala austrijski Wolfsberger rezultatom 1:0.

Roma i Mönchengladbach na vrhu imaju po osam bodova, Basaksehir je treći sa sedam bodova, dok je Wolfsberger ostao bez izgleda za plasman dalje sa četiri osvojena boda.

U grupi G Feyenoord i Rangers su remizirali 2:2, dok je Porto na gostovanju svladao Young Boyse 2:1. Nakon večerašnjih utakmica još ništa nije razriješeno i još uvijek sve četiri momčadi mogu dalje.

Na tablici je vodeći Rangers s osam bodova, Porto i Young Boysi imaju sedam, a Feyenoord je četvrti s pet osvojenih bodova.

U grupi H CSKA Moskva i Ludogorets su odigrali neriješeno 1:1, a bez pobjednika je završio i dvoboj između Ferencvarosa i Espanyola rezultatom 2:2.

Espanyol je osigurao plasman u nokaut fazu, dok će se za drugo mjesto i prolaz dalje boriti Ludogorets sa šest i Ferencvaros s pet osvojenih bodova.

U grupi K u 16-inu finala Europske lige idu Braga i Wolverhampton koji su u međusobnom dvoboju odigrali 3:3, dok je Bešiktaš ostvario prvu pobjedu protiv Slovana rezultatom 2:1.