Partizan sa igračem više primio pogodak od Lugana i eliminisan iz kvalifikacija Europa lige

Nogometaši Partizana su eliminisani od švicarskog Lugana u 3. pretkolu kvalifikacija Evropske lige. Nakon pobjede Švicaraca u prvom susretu 1:0, večeras je nakon produžetaka bilo 2:2.

Partizan je u regularnom dijelu meča bio bolji sa 2:1, ali je domaća ekipa došla do izjednačenja 2:2 u drugom produžetku i ukupnim rezultatom 3:2 izborila plasman u narednu rundu kvalifikacija

Srpski velikan je poveo u 44. minuti preko Zahida, ali samo što je počelo drugo poluvrijeme Lugano je izjednačio u 48. minuti golom Steffena. Prednost Partizanu vratio je Marković u 67. minuti i nakon 2:1 ušlo se u produžetke.

Iako je gost dobio crveni karton u 88. minuti, Belhadj je u 111. minuti šokirao navijače Parizana izjednačivši na 2:2 i prolaz Švicaraca dalje.

Partizan će u play-offu Konferencijske lige igrati protiv belgijskog Genta.