Paul Pogba nije dozvolio da Manchester City slavi titulu protiv Uniteda!

Derbi engleske Premier lige donio nam je sudar dva Manchestera. ‘Građani’ su pobjedom mogli matematički obezbjediti titulu upravo protiv najvećih rivala, ali da se to ne dogodi pobrinuo se ove sezone mnogo osporavani Paul Pogba.

[ads1]

Ekipa Citya je ušla u duel sa ‘Đavolima’ nakon velikog poraza u Ligi prvaka, te su zbog toga odmarali neke igrače. Ali i pored toga, Vicent Kompany je u 25. minutu pogodio mrežu De Gee na veliku radost navijača na Etihadu. Dominaciju i potpunu inicijativu u prvom poluvremenu zapečatio je Gundogan samo 5 minuta nakon pogotka njegovog kapitena.

U svlačionici je Jose Mourinho motivirao igrače kako samo on zna i učinio da u drugo poluvrijeme istrče zvijezde koje su spremne potopiti ove sezone i strašnu Pepovu četu koja je gazila u Premier ligi. Paul Pogba je smanjio na 2:1 u 53. minuti nakon divne akcije kada je izašao sam pred Edersona i lako poentirao. Samo 2 minuta nakon toga isti igrač je postigao još jedan pogodak i vratio utakmicu na početak. U 69. minutu Smalling se iskupio za grešku kod prvog pogotka protivnika i United je preokrenuo duel u svoju korist- 2:3 za potpuno oduševljenje navijača Uniteda!