Penali odlučili pobjednika: Chelsea izbacio Tottenham i prošao u finale Liga kupa!

Chelsea se plasirao u finale Liga kupa nakon što je boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedio Tottenham sa 4:2.

U regularnom dijelu utakmice bilo je 2:1 za Chelsea, a u prvom susretu Tottenham je slavio s 1:0.

Chelsea je u prvom poluvremenu postigao dva pogotka kojima je okrenuo rezultat u svoju korist. Kante je u 27. minuti pogodio s ruba kaznenog prostora za 1:0, a već u 38. minuti nakon lijepe akcije Hazard je udvostručio vodstvo Bluesa.

Ipak, na početku drugog dijela Llorente je u 50. minuti smanjio na 2:1, a s obzirom na to da u engleskom Liga kupu ne važi pravilo pogotka u gostima, odmah nakon posljednjeg sudačkog zvižduka pristupilo se izvođenju penala.

Odlučujući trenutak dogodio se u trećoj seriji kada je Dier šutirao visoko preko gola, a nakon toga je Kepa obranio udarac Lucasa, što je odvelo Chelsea u veliko finale protiv Manchester Cityja.