Pep Guardiola otkrio koji će igrač večeras čuvati Salaha!

Večeras je pred Manchester Cityem i pred Pep Guardiolom veliki izazov. Imaju 3 gola zaostatka iz prve utakmice sa Liverpoolom, kada im je Klopp očitao fudbalsku lekciju u prvom poluvremenu kad su Redsi već imali 3:0 na svom kontu.

Teška misija, postala je skoro pa nemoguća za Građane nakon informacije da je Salah spreman za večerašnji okršaj. Egipćanin je trenirao sa ekipom i sasvim su realne šanse da večeras zaigra. Pep Guardiola najavio je neke promjene i rotacije u zadnjoj liniji, nakon pravog poniženja od Liverpoolove fantastične trojke prošle sedmice.

Aymeric Laporte je imao ozbiljnih problema sa Salahom u prvom poluvremenu susreta, pa je Liverpool baš preko te strane postigao 2 pogotka od kojih je Mo jedan postigao, a drugi namjestio za Manea. Večeras bi na toj poziciji utakmicu mogao započeti Fabian Delph za kojeg Pep smatra da može zaustaviti brzonogog napadača.

Veliki ispit za engleza jer će protiv sebe imati možda i igrača koji je trenutno u najboljoj formi na svijetu i prekog kojeg se gradi svaki napad. Utakmica je večeras u terminu od 20:45 na Etihad stadionu.