Peru razbio Čile i nakon 44 godine izborio finale Copa Americe!

Reprezentacija Perua igrat će u nedjeljom finalu Copa Amerike protiv domaćina Brazila. Peru je deklasirao favorizirani Čile 3:0 i sasvim neočekivano izborio veliko finale.

Peru je pitanje pobjednika riješio već nakon pola sata igre. Prvo je Flores u 21. minuti nakon asistencije Carrilla pogodio za 1:0, a onda je u 38. minuti Jotun nakon asistencije Carrilla drugi put svladao Ariasa za 2:0.

Nakon toga je Čile preuzeo inicijativu, a treba istaknuti priliku Fuenzalide koji je u 44. minuti sjajno pucao glavom, ali Gallese brani.

U drugom dijelu Čile je nastavio napadati. Vargas u 52. minuti pogađa glavom vratnicu. Nastavio je Vargas s promašajima, a sljedeći je stigao u 77. minuti, ali Gallese je ponovno spreman.

Novu priliku za Čile propušta Alexis Sanchez u 83. minuti. Kazna za promašaje stigla je u sudačkoj nadoknadi kada je Guerrero pogađa za konačnih 3:0.

Mogao je Čile do počasnog gola, ali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, tragičar Vargas promašuje kazneni udarac. Njegov neslavni pokušaj možete pogledati OVDJE.

Peru se nakon 44 godine plasirao u finale Copa Amerika, te 1975. bili su prvaci, a u grupnoj fazi ovogodišnjeg natjecanja poraženi su od drugog finalista Brazila s čak 5:0.

Čile će za treće mjesto igrati protiv Argentine, a taj dvoboj je na rasporedu u subotu, 6. jula.