Peta Reusa, lucidnost Aubameyanga, dvije bombe i sjajan meč u Dortmundu!

U susretu 29. kola njemačke Bundeslige Borussia Dortmund je na prepunom Signal Iduna Parku ugostila Frankfurt i slavila pobjedu rezultatom 3:1. Tri fantastična gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Nakon što je propustio osam utakmica u startnu postavu Milionera vratio se Marco Reus i onda za samo dva minuta pokazao kakav je igrač. Sjajni Nijemac je petom matirao protivničkog golmana. Reuseova majstorija zaslužuje da se pogleda više puta.

Meksikanac Fabian je u 29. fenomenalno pogodio sa velike udaljenosti za poravnanje na 1:1, ali je ubrzo nakon toga Grk Sokratis vratio prednost svojoj ekipe još jednom golčinom. Krenuo je sam prema golu protivnika, prevario jendog igrača i pravom bombom pocijepao mrežu Hradeckyja.

Konačnih 3:1 postavio je lucidnim udarcem Aubameyang u finišu utakmice.