Petarda Uniteda, Kopenhagen šokirao Celtic, Sevilla se provukla

Manchester United dominantno se plasirao u osminu finala Europske lige, dok je iznenađenje večeri priredio Kopenhagen izbacivši Celtic.

Nakon remija u Belgiji 1:1, Manchester United je na svom terenu deklasirao Club Brugge sa čak 5-0 i dominantno prošao u osminu finala.

‘Crveni vragovi’ su rutinski svladali belgijski tim, a to najviše mogu zahvaliti Deliju koji je dobio crveni karton već u 23. minuti. Bruggeov stoper je rukom zaustavio udarac Jamesa te pritom napravio penal.

Jedanaesterac je iskoristio Bruno Fernandes, a United je do kraja prvog dijela zabio još dva pogotka. Strijelci su bili Ighalo (34) i McTominay (41). U drugom poluvremenu na listu strijelaca upisao se i Brazilac Fred (82, 90).

Inter je pred praznim tribinama Giuseppe Meazze svladao Ludogorec sa 2:1 potvrdivši tako pobjedu 2:0 iz prvog dvoboja.

Gosti su šokirali Inter pogotkom Souze u 26. minuti, no samo šest minuta kasnije izjednačio je Biraghi. Inter je potpuno okrenuo rezultat u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Lukaku sretno zabio za 2:1.

Iznenađenje večeri priredio je Kopenhagen koji je izbacio Celtic. Danci su u prvom susretu remizirali 1:1; a potom u Glasgowu pobijedili sa 3:1.

Kopenhagen je poveo u 51. minuti pogotkom Santosa, a izjednačio je Edouard u 81. minuti iz penala. No, samo dvije minute kasnije Falk je pogodio za 2:1. Za potpuni šok Celtica pobrinuo se N’Doye pogotkom za 3:1 u 88. minuti.

Getafe se pobrinuo za još jedno iznenađenje izbacivši Ajax. Španjolci su u prvoj utakmici slavili sa 2:0, a večeras u Amsterdamu izgubili sa 1:2.

Sevilla je plesala po rubu protiv Cluja. Susret u Španjolskoj završio je 0:0, iako je gostima iz Rumunjske poništen pogodak u 87. minuti. S obzirom na to da je prvi susret završio 1:1, Sevilla ide dalje zbog gola u gostima.

Benfica i Shakhtar su na Luzu odigrali uzbudljivu utakmicu sa čak šest pogodaka, na kraje je završilo remijem 3:3, a kako je Šahtar u prvom susretu pobijedio 2:1 prolazi u osminu finala.