Pijetlovi ponovo očerupani, Dijamant strijelac

Kompletirano je 23. kolo Premiershipa nakon kojeg se na čelu tabele nalazi Manchester City. Naime, Građani su uz pogodak Edina Džeke savladali Tottenham (5:1), te su tako iskoristili jučerašnji kiks Arsenala i zasjeli su na čelo tabele.

Manchester City je lakše od očekivanog stigao do trijumfa nad Tottenhamom. Prvu veliku priliku za gol imali su gosti, Sergio Aguero je napravio solo akciju, ali je šutirao neprecizno. Druga prilika za Manchester City se ukazala u 11. minuti, kada se u šesnaestercu našao bh. reprezentativac Edin Džeko, no, Dijamant je šutirao preko gola. Ipak, Građani su poveli u 15. minuti, a Aguero je ovog puta pogodio. Minut kasnije se Džeko ponovo našao u prilici, koju nije iskoristio.

Manchester City je bio bolja ekipa na terenu, pa su Građani konstantno prijetili golmanu Tottenhama Hugu Llorisu. U 20. minuti je neprecizan bio Aguero, koji je opasno zaproijetio i tri minute kasnije, kada je lopta prošla malo iznad prečke gola Spursa.

Džekin udarac iz 29. minute nije pronašao put do mreže Tottenhama. Jednu od veoma rijetkih prilika za domaće u 32. minuti je propustio Bentaleb. U finišu prvog poluvremena se ponovo povrijedio tek oporavljeni Aguero, kojeg je zamijenio crnogorski internacionalac Stevan Jovetić. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 u korist Manchester Cityja.

U nastavku utakmice je City došao do drugog gola, u 51. minuti je iz penala pogodio Yaya Toure. Treći gol je djelo našeg Edina Džeke, koji je savladao golmana Spursa u 54. minuti. Na 3:1 je smanjio Etienne Capoue u 59. minuti utakmice. Igrala se 65. minuta kada se Džeko namjestio i snažno šutirao ka golu Spursa, no, ovog puta nije pogodio.

Jovetić, koji je zamijenio Aguera, također se upisao na listu strijelaca. Pogodio je u 78. minuti i povisio vodstvo Građana na 4:1. Šansu za svoj drugi pogodak na ovoj utakmici Džeko je propustio u 82. minuti. Ipak, Građani su postigli i peti gol. Dogodilo se to u 89. minuti, a strijelac je bio VIncent Kompany.