Pique nakon poraza u El Clasicu: Bio je to jedan od najgorih Realovih timova!

Barcelona je upisala poraz u El Clasicu igranom u nedjelju navečer na Santiago Bernabeuu rezultatom 2:0, a unatoč porazu Gerard Pique vjeruje da je Barca trebala do trijumfa.

Stoper katalonskog tima uvjeren je da je šansa za trijumf propuštena u prvom poluvremenu, a Real ga uopće nije impresionirao.

Ljuti smo. Mislili smo da možemo doći ovdje do dobrog rezultata jer je Real u lošoj formi ušao u utakmicu. U prvom dijelu bio je to jedan od najgorih Realovih timova s kojima sam se susreo na Santiago Bernabeuu“, poručio je razočarani Pique.

Ne kažem to da bih ih provocirao. Niti mi ne briljiramo, ali propustili smo šansu. Kontrolirali smo susret i da smo iskoristili nekoliko šansi koje smo imali, bilo bi im puno teže.

Barcelona je propustila najmanje tri velika šanse. Antoine Griezmann, Arthur i Leo Messi nisu realizirali izgledne situacije za gol.

Propustili smo veliku šansu, moramo igrati bolje nego u drugom dijelu. Gubili smo lopte i pumpali smo im samopouzdanje, u prvom poluvremenu smo propustili naše prilike, mogli smo tu riješiti utakmicu“, rekao je Pique, pa zaključio:

Ovaj rezultat će ih ojačati, nama je to udarac, ali nećemo potonuti. I dalje možemo osvojiti naslov prvaka Španjolske ako odradimo svoj posao na pravi način do kraja sezone.