POBJEDA KARIJERE: Donna Vekić izbacila drugu tenisačicu svijeta za polufinale!

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić iznenadila je u četvrtfinalu WTA turnira u St. Peterburgu prvu nositeljicu i drugu igračicu svijeta, Čehinju Petru Kvitovu.

Vekić je sa 6:4, 6:1 za sat i 24 minute igre pobijedila favoriziranu Kvitovu, finalisticu ovogodišnjeg Australian Opena i drugu igrači svijeta!

Hrvatska tenisačica je već u prvom gemu meča došla do breaka, ali je Čehinja odmah u sljedećem gemu uzvratila. Sve do devetog gema nije bilo prilika za break, kad je Vekić okrenula 40:15 i došla do prednosti te ju u sljedećem gemu osvojila prvi set.

U drugom setu je Kvitova držala korak samo dva gema, a onda je 22-godišnja Osječanka nanizala pet gemova za svoju najveću pobjedu u karijeri.

Vekić će u subotnjem polufinalu igrati protiv pobjednice dvoboja dvije Ruskinje Darije Kasatkine i Vjere Zvonarjove.