Pobjeda Nizozemske u Njemačkoj, Slovenija bolja od Poljske!

Nizozemska nogometna reprezentacija pobijedila je Njemačku na gostovanju u četvrtom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo rezultatom 4:2 u utakmici punoj preokreta.

Njemačka je povela pogotkom Gnabryja u devetoj minuti, a taj se rezultat nije mijenjao sve do 59. minute. Tada Nizozemska dolazi do izjednačenja. Frenkie de Jong je sjajno pogodio za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije Tah je pogodio vlastitu mrežu za prednost Nizozemske od 1:2. Slavlje gostiju nije dugo trajalo. U 73. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće, a Kroos je siguran izvođač i poravnava na 2:2.

Ipak, u 79. minuti Malen zabija pogodak za novo vodstvo Nizozemske od 2:3, a konačnih 2:4 postavio je Wijnaldum u samom finišu utakmice.

Slovenija je u važnoj utakmici pobijedila Poljsku 2:0. Izabranici Matjaža Keka odigrali su sjajnu utakmicu i na kraju golovima Strune i Šporara došli do velike pobjede koja ih je ostavila u igri za plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine.