Počela nova sezona Lige prvaka, Juventus i Aston Villa zabilježili ubjedljive pobjede

JuventusPSV

Nova sezona Lige prvaka započela je večeras, a u novom formatu ovog takmičenja sigurne i rutinske pobjede zabilježile su momčadi Juventusa i Aston Ville.

‘Stara dama’ je kao domaćin porazila PSV rezultatom 3:1 i tako na samom početku takmičenja istakla ambicije da želi konkurisati za sami vrh.

Prvi pogodak u novoj sezoni Lige prvaka djelo je sjajnog Kenana Yildiza koji je mrežu gostiju na fantastičan način zatresao u 21. minuti na asistenciju Gonzaleza.

Samo šest minuta kasnije, Juventus je udvostručio prednost golom McKennieja kojim se otišlo na desetominutni odmor, a i u nastavku je domaćin bio konkretniji rival.

Pobjedu svom timu donio je Gonzalez nakon ekspresnog kontranapada i hirurški precizne asistencije Dušana Vlahovića u 52. minuti utakmice. PSV je do kraja preko Salbarija u sudijskoj nadoknadi postigao pogodak utjehe.

U drugoj utakmici ovog termina, Aston Villa je savladala Young Boyse na gostovanju sa 3:0 i tako na najbolji mogući način kompletirala povratak u elitno društvo.

Za englesku momčad su pogađali Tielemans u 27., Ramsey u 38. i Onana u 86. minuti za prva tri boda nakon dugogodišnjeg posta.