Poljska opasno namučila Nizozemsku, rezervista Weghorst kompletirao preokret i donio ‘Oranju’ jako važan trijumf

160624Weghorst

Danas je u prvom kolu grupe D na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj u Hamburgu reprezentacija Nizozemske nadigrala Poljsku rezultatom 2:1.

Nizozemci su od samog početka utakmice izvršili pritisak na gol Poljaka. Gakpo je najkonkretnije zaprijetio, ali njegov pokušaj odlično brani Szczesny.

Ipak, uprkos napadima ‘Oranja’, prvi koji su se radovali bili su Poljaci. Nakon ubačaja iz kornera u 16. minutu susreta je Buksa bio najbolji u skoku i pogodio za 1:0.

Bio je to pravi šok za izabranike Ronalda Koemana. No, uspjeli su Nizozemci da se vrate u igru već u 29. minutu. Gakpo je ovaj put bio nešto precizniji i zatresao je mrežu Szczesnyja za poravnanje.

Propustila je Nizozemska jedan pravi niz šansi, ali im se manjak koncentracije u završnici nije osvetio. Naime, igrao se 84. minut kada je rezervista Wout Weghorst zakucao loptu u gol Poljske za konačnih 2:1.