Poraz BiH u Grčkoj: Zmajevi daleko od plasmana na EURO!

Nogometaši Bosne i Hercegovine izgubili su od Grčke rezultatom 2:1 i sve su dalje od plasmana na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon početnog ispitivanja snaga, do prvog pogotka stigli su Grci. U 30. minuti radost domaćim navijačima donio je Pavlidis nakon lijepe akcije.

Igra BiH se nakon primljenog pogotka raspala, a Grci su u dva navrata stvorili dvije velike šanse. Međutim, Šehić je odlično reagirao, a u seriji napada domaćih, mreža se neočekivano zatresla na suprotnoj strani.

Brzu akciju ‘Zmajeva’ u pogodak je pretvorio Gojak, kojem je ovo bio četvrti gol u ovom kvalifikacijama. Kolašinac je lijepim centaršutom s lijeve strane pronašao veznjaka Dinama u kaznenom prostoru, koji preciznim udarcem pogađa za 1:1.

U nastavku je Grčka krenula još ofenzivnije i preuzela dominaciju na terenu. U nekoliko navrata okvir vrata je spasio ‘Zmajeve’, a vrhunac indisponirane predstave blijede dogodio se u 87. minuti.

Nakon jedne kontre domaće momčad, nesigurni Kovačević je pogodio vlastitu mrežu i time donio trijumf Grčkoj.

Ovim rezultatom BiH će put prema Europskom prvenstvu morati tražiti preko play-offa Lige nacija.