Poraz mladih Vatrenih, izbornik Gračan ponudio ostavku!

U kvalifikacijama za Europsko prvenstvo mlada hrvatska nogometna reprezentacija (U-21) u utorak je u skupini 4 u Šibeniku protiv Škotske poražena s 1:2.

Iako su mladi ‘Vatreni’ dominirali u posjedu lopte, nisu uspijevali doći u prave prilike. Ipak, u 10. minuti Hrvatska je povela pogotkom novog pojačanja Dinama Sandra Kulenovića.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 78. minuti kada je u igri ušao veznjak Aberdeena Connora McLennana, koji je golovima u 81. i 89. minuti donio preokret i pobjedu Škotskoj.

Izbornik mlade hrvatske reprezentacije Nenad Gračan nakon poraza je ponudio ostavku. Gračan je na udaru predsjednik HNS-a Davora Šukera još od neuspjeha na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu.

Na Europsko prvenstvo će se plasirati pobjednici devet kvalifikacijskih skupina i najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija ide u dodatne kvalifikacije, koje će dati još četiri putnika na Euro.