Portugal očekivano savladao Luksemburg i osigurao učešće na EURO-u!

Portugal je u sklopu 10. kola kvalifikacija za EURO 2020. godine kao gost savladao slabašni Luksemburg rezultatom 2:0 i tako potvrdio svoje učešće na predstojećem takmičenju.

Luksemburg je pružio zaista korektan otpor, ali presudila je kvaliteta osvajača ovog prvenstva iz 2016. godine. U prvom poluvremenu je lijepo pogodio Bruno Fernandes i tako postavio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku su na pogodak navijači čekali sve do samog finiša, tačnije 87. minute. Fantastični Cristiano Ronaldo iskoristio je odbijenu loptu da postigne svoj 100. internacionalni pogodak.

Portugal će tako sa drugog mjesta grupe B na EURO naredne godine, dok je Luksemburg u izuzetno teškoj grupi osvojio četiri boda.