Portugal savladao Maroko i eliminisao ga sa Mundijala!

Selekcija Portugala je u okviru drugog kola u grupi B savladao Maroko rezultatom 1:0, i tako ga eliminisao iz takmičenja.

[ads1]

Cristiano Ronaldo je već u 4. minuti pogodio mrežu Maroka nakon velike konfuzije u odbrani gostiju. Ovaj pogodak je uticao na tok utakmice, ali je i pored toga Maroko imao svoje šanse preko Benatije. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku utakmice igralo se otvoreno na obje strane, uz nekoliko odličnih prilika na obje strane. Maroko je u finišu utakmice mogao do zlata vrijednog boda, ali je Benatija ponovo pucao visoko preko gola Rui Patricija.

Portugal je sada prvi u grupi, a Španija protiv Irana traži tri boda za nešto mirniji završetak grupne faze takmičenja u Rusiji.