PORTUGAL SLAVI: Guedes prekrasnim pogotkom donio naslov Lige nacije!

Portugalska nogometna reprezentacija pobjednik je prvog izdanja Lige nacija nakon što je u finalnom susretu u Portu pobijedila Nizozemsku sa 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. Nizozemska nije odigrala apsolutno ništa, dok je Portugal bio aktivniji pred golom. Najveću šansu imao je Fonte nakon kornera, ali mreže su ipak ostale netaknute.

U 60. minuti Portugal zasluženo dolazi do vodstva. Bernardo Silva i Guedes su sjajnim duplim pasom izbacili mladog De Ligta. Bernardo je odložio loptu Guedesu koji je jakim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 1:0.

Pet minuta kasnije Nizozemska je imala najveću priliku za izjednačenje. Depay je odlično pucao glavom u skoku, ali je Rui Patricio obranio njegov udarac.

Nizozemci su do kraja susreta pokušavali doći do izjednačenja, ali koncentrirani Portugalci čvrsto su stajali su sredini i zadržali pogodak prednosti te u konačnici osvojili naslov prvaka Lige nacija.

Portugal je osvajanjem naslova pobjednika zaradio 10.5 milijuna eura, dok je Nizozemcima pripalo devet milijuna eura.