Portugal slavio u Beogradu, Francuska rutinski protiv Albanije!

Nogometna reprezentacija Srbije izgubila je kod kuće od Portugala rezultatom 4:2 u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Aktualni europski prvaci opravdali su status favorita na stadionu Rajko Mitić u Beogradu i upisali su prvu pobjedu u kvalifikacijama nakon dva remija, dok je Srbija doživjela drugi poraz.

Portugal je poveo u 42. minuti nakon velike greške vratara Srbije Dmitrovića koji je ispustio loptu prilikom ubačaja, a William Carvalho se najbolje snašao u petercu i poslao je u mrežu za 1:0.

Guedes je u 58. minuti povisio na 2:0, a Milenković je deset minuta kasnije smanjio na 2:1. Na 3:1 povisio je Cristiano Ronaldo u 80. minuti susreta, a potom je Mitrović u 85. pogodio za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Bernardo Silva samo minutu kasnije.

Ovom pobjedom, Portugal je skočio na drugo mjesto ljestvice s osam bodova manje od Ukrajine, ali i dvije utakmice manje. Srbija je četvrta s bodom manje i utakmicom više od Portugala.

U ostalim susretima, aktualni svjetski prvak Francuska je s laganih 4:1 pobijedila Albaniju. Coman je postigao dva pogotka, a u strijelce su se još upisali Giroud te debitant Ikone.

Kazneni udarac je u prvom poluvremenu promašio Griezmann. Počasni pogodak za Albaniju je postigao Cikalleshi iz penala u 90. minuti susreta.

Francuska je prva s četiri pobjede i jednim porazom, jednako kao i drugoplasirana Turska koja je teškom mukom u pogotkom Tufana u 89. minuti svladala Andoru.