Portugal totalno razbio Tursku i plasirao se u osminu finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj!

220624Portugal

Svoju utakmicu 2. kola grupne faze u grupi F Evropskog prvenstva odigrali su reprezentacije Portugala i Turske, a Portugalci su slavili sa uvjerljivih 3:0.

Portugal se na ovaj način pridružio ekipama Njemačke i Španije koje su prethodno također osigurale plasman dalje sa po dva upisana trijumfa.

Danas je Turska bila ta koja je prva zaprijetila golu rivala preko Akturkoglua koji se nije baš najbolje snašao. No, u 21. minutu je Silva puno bolje uzvratio i pogodio za vodstvo favorita.

Svega sedam minuta kasnije raspad u odbrani Turske i bizaran autogol Akaydina. On je u namjeri da loptu vrati svom golmanu Bayindiru istu poslao u vlastitu mrežu za 2:0.

Već tada su okončane sve dileme oko pobjednika, no Portugal se pobrinuo da to bude još uvjerljivije u drugom poluvremenu. Cristiano Ronaldo je u 56. minutu bio nesebičan i asistirao je za Brunu Fernandesa, a ovaj lagano zabija za konačnih 3:0.

Izabranici Vincenza Montelle imali su svoje šanse, ali sve je to bilo dosta neubjedljivo i slabo su se snalazili u završnici ispred gola Dioga Coste.