POSEBNA SLAST: Jannik Sinner uprkos svim pritiscima ‘počistio’ Fritza i osvojio US Open!

080924Sinner

Jannik Sinner je u finalu US Opena 2024. godine ostvario spektakularnu pobjedu protiv Taylora Fritza rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 7:5.

Sinner je otvorio večerašnji meč sa nevjerovatnom energijom i željom za trijumfom, te je odmah u prvom gemu ostvario break. Fritz je odgovorio u četvrtom gemu, donoseći uzbuđenje na prepun Arthur Ashe stadion. No, brilijantna igra Italijana brzo je preokrenula situaciju u njegovu korist.

Nakon što je Fritz poveo sa 3:2, Sinner je ubacio u višu brzinu, osvojivši četiri uzastopna gema, uključujući dva breaka i završivši prvi set rezultatom 6:4. Drugi set, iako manje uzbudljiv, bio je podjednako impresivan za italijanskog tenisera.

Oba finalista su brilijantno servirali, ali je Sinner u desetom gemu iskoristio šansu da oduzme servis Fritzu i osvoji set rezultatom 6:3. Ovaj potez je kristalno jasno osigurao sjajnom 23-godišnjaku veliku prednost i zapravo ga postavio na prag pobjede.

Treći set bio je prava teniska drama. Fritz je poveo sa 5:4, ali se Sinner nikako nije dao pokolebati, pa je izjednačio i na kraju osvojio i ovaj set rezultatom 7:5. Upravo ovaj set, pun tenzije i borbe, najbolje je pokazao Sinnerovu izuzetnu izdržljivost i odlučnost.

Naime, kada su u pitanju ključni momenti, Jannik Sinner je pokazao nevjerovatnu mentalnu snagu, uprkos pritiscima i skandalima koji su pratili njegov nastup. Tu se ponajviše misli na poznati doping skandal. Dakle, osvajanje US Opena je njegova druga Grand Slam titula u karijeri i ukupno 16. naslov.