Potres na Čizmi: Juventus u dvije minute preokrenuo protiv Intera!

U okviru 35. kola Serie A, Inter je na Giuseppe Meazzi ugostio Juventus koji je sebi otežao put ka tituli, jer je izgubio od Napolija, koji je istrajan u namjeri da ih konačno skine sa trona. 233. derbi je završen u korist Juventusa rezultatom 2:3.

U 13. minutu je brazilac Costa iskoristio pasivnost u odbrani Intera i odmjerenim i preciznim udarcem savladao Handanoviča, a Orsato je nakon kunsultovanja VAR tehnologije pokazao za centar igrališta.

Već u 18. minuti Vecino je zaradio crveni karton, nakon što je krvnički startovao na nogu Mandžukića. Sudac je i u ovoj situaciji koristio VAR tehnologiju.

U 5. minutu nadokande, nakon velike konfuzije, Matuidi je postigao pogodak, ispostavit će se iz ofsajda, i Orsato je pokazao da Handanovič vrati loptu u igru. Juventus je dugim posjedima lopte distancirao Inter od svog gola, i rezultatom 0:1 se otišlo na desetominutni odmor.

52. minuta je vrijeme pogotka Icardija sa igračem manje. Nakon prekida je ostao sam u kaznenom prostoru, što je nedopustivo za napadača njegovog kalibra.

Gonzalo Higuain je u 62. minuti zaobišao golmana, ali je nakon toga promašio prazan gol. Ovim potezom je dokazao da nije u formi, jer u 5 utakmica nije uspio postići pogodak.

U 64. minuti je Barzagli postigao autogol za potpuni preokret domaćina. Velike zasluge idu i Ivanu Perišiću koji je ovu loptu poslao u srce šesnaesterca.

Da se Inter ne raduje, pobrinuo se Juan Cuadrado pogotkom u 86. minuti kada je iz nemogućeg ugla pogodio mrežu za veliko slavlje Stare Dame.

Veliki preokret Juventusa u režiji Gonzala Higuaina koji je postigao pogodak na asistenciju Dybale u 88. minuti.