POVIJESNI USPJEH: Mladi Dinamo izbacio Liverpool za četvrtfinale Lige prvaka!

Mlada momčad zagrebačkog Dinama plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon boljeg izvođenja penala ‘Modri’ su slavili s ukupnih 5:4.

Iako su ‘Modri’ bili bolji u prvom dijelu, nisu uspjeli postići pogodak. Početkom drugog dijela Liverpool je zaigrao bolje i već u 53. minuti došao do vodstva. Paul Glatzel je lijepo uposlio Bobbyja Duncana koji zabija za 0:1.

Dinamo nije pao nakon primljenog pogotka te je u 68. minuti uspio izjednačiti. Leon Šipoš je razornim udarcem pogodio za 1:1. Modri su samo sedam minuta kasnije mogli doći i do vodstva no ipak nisu uspjeli zatresti mrežu.

Na kraju je sve završilo na lutriji kaznenih udaraca. Dinamo je do velike pobjede došao zahvaljujući sjajnom vrataru Dinku Horkašu koji je obranio dva penala.

Dinamo će u četvrtfinalu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz dvoboja Chelseaja i Montpelliera.