Poznati parovi polufinala engleskog Liga kupa, derbi u Manchesteru!

Nogometašima Aston Ville u polufinalu engleskog Liga kupa pridružila su se oba kluba iz Manchestera, City i United, te Leicester City.

U najizjednačenijoj utakmici večeri Leicester je gotovo uništio prednost od 2:0 protiv Evertona, a na kraju je pobijedio nakon lutrije kaznenih udaraca.

‘Lisice’ su povele pogotkom Maddisona u 26. minuti susreta, a samo tri minute kasnije Evans je pogodio za 2:0. Everton je smanjio u 70. minuti pogotkom Daviesa, a slavlje Goodison Parku izazvao je Baines zabivši za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi.

Međutim, prilikom izvođenja kaznenih udaraca gosti su bili spretniji i slavili sa 4:2. Kod Evertona nisu bili precizni Tosun i Baines, a kod Leicestera Maddison.

Branitelj naslova Manchester City u gostima je svladao trećeligaša Oxford United 3:1. Pogotke za momčad Pepa Guardiole zabili su Cancelo (22) i Sterling (50, 70), dok je za Oxford United pogodio Taylor (46).

Manchester United je tek u nastavku utakmice uspio “slomiti” Colchester i slaviti s uvjerljivih 3:0. Sva tri pogotka je zabio u razmaku od 10 minuta, a strijelci su bili Rashford (51), Jackson (56-ag) i Martial (61).

U utorak navečer je Aston Villa deklasirala Liverpool 5:0, međutim vodeća momčad Premier lige nastupila je s najmlađom postavom u klupskoj povijesti jer je prva ekipa u Kataru na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Polufinale se igra na dvije utakmice, a očekuju nas uzbudljive utakmice. Prvi par je gradski derbi između Manchester Uniteda i Manchester Cityja, a drugi Leicester i Aston Villa.