POZNATO SVIH 16 EKIPA: Slavia ostvarila veliki uspjeh, Inter rutinski!

Inter, Slavija, Rennes ostvarili su plasman u osminu finala Evropske lige nakon pobjeda u uzvratnim mečevima 1/16 finala ovog takmičenja.

Ubjedljivu pobjedu upisao je Inter protiv Rapida, a ekipa Luciana Spallettija slavila je rezultatom 4:0. Vecino je doveo domaće u vodstvo u 11. minuti, Ranocchia je povisio na 2:0, a u nastavku su Perišić i Politano postavili konačnih 4:0.

Veliku pobjedu upisala je Slavija iz Praga koja je sa 4:1 porazila Genk u gostima i nakon 0:0 u prvom meču osigurali su prolazak dalje, dok je Benfica u uzvratnom meču remizirala sa Galatasarayjem i zahvaljujući pobjedi u prvom meču prošli su u osminu finala.

Francuski Rennes pobijedio je Betis u Španiji rezultatom 3:1 što im je nakon 3:3 u prvom meču bilo dovoljno za prolaz dalje.