Predmet sprdnje: Mažić u Kini isključio pogrešnog igrača?!

Najbolji srbijanski arbitar Milorad Mažić danas je započeo svoju avanturu u Kini, gdje je u prvoj utakmici sudio veliki derbi između Shanghai Shenhua i Shanghai SIPG-a, u kojoj su gosti ostvarili veliku pobjedu, rezultatom 0:4.

Zanimljiva situacija se dogodila u 73. minuti susreta, kada Mažić pokazao crveni karton Sun Shilini jer je mislio da je on udario svog protivnika.

Nakon upotrebe VAR-a, arbitru je dojavljeno da se radi u drugom igraču, pa je promjenio odluku. Iako je ispravno postupio, njegov ‘gaf’ nije prošao nezapaženo kod javnosti.

Mažić se na kraju provukao, ali je razumljivo da je potrebno određeno vrijeme za adaptaciju i da će njegov kvalitet doći do izražaja u nastavku sezone u Kini.