PREMIER LIGA: Aubameyang briljirao u pobjedi Arsenala protiv Burnleya!

Drugi susret 18. kola engleske Premier lige odigrali su Arsenal i Burnley na Emiratesu 2:1. Topnike je do pobjede predvodio Aubameyang s dva pogotka.

Nakon dva uzastopna poraza (Southampton u prvenstvu, Tottenham u kupu) koja su došla nakon velike serije pozitivnih rezultata, Arsenal je upisao 11. pobjedu u ovoj sezoni.

Topnici su poveli u 14. minuti kada je Kolašinac odlično ostavio loptu za Aubameyanga koji pogađa za 1:0. Gabonac je drugi gol na susretu, a 12. u sezoni koji ga je podigao na vrh liste strijelaca, postigao u 48. minuti.

Burnley je uspio smanjiti u 63. minuti preko Barnesa, ali Arsenal nije dopustio da iznenađenje. Konačnih 3:1 postavio je Iwobi u 91. minuti nakon asistencije povratnika Ozila.