Preokretom do titule: PSV objasnio kako se to radi!

Trenutni lider prvenstva, PSV, gostovao je kod Alkmaaru i nakon 60 minuta gubio sa visokih 2:0, da bi napravio ogroman preokret sličan Unitedovom protiv Citya, samo za nešto kraće vrijeme i tako nagovjestio još jednu titulu u domaćem prvenstvu.

Prvo poluvrijeme utakmice završilo je najnepopoularnijim rezultatom 0:0, da bi u drugom Alkmaar krenuo nešto ofanzivnije i tako poveo u 53. minuti golom Weghorsta. Isti igrač je povećao rezultat na 2:0 61. minuti i tada se činilo da će domaćini utakmicu lagano privesti kraju. Ali, onda je uslijedio šok za navijače!

U 74. minuti Periero je smanjio prednost domaćina na 2:1, i tako najavio dramatičanih 15tak minuta. U 76. minuti Lozano je poravnao rezultat i srušio samopouzdanje Alkmaaru koji je posrnuo za 10 minuta.Već u 79. su bili na koljenima kada im je Van Ginkel iz penala zapečatio sudbinu i nadu da bi mogli izvući bar bod od rivala.