PROJEKTIL: Nacho prelijepo savladao Rui Patricija za preokret Španije protiv Portugala

Na otvaranju Mundijala u Rusiji, derbi igraju Portugal i Španija. Domaćin je poveo već u prvim minutama susreta, kada je Ronaldo sa bijele tačke matirao De Geu. Costa je nakon sjajne solo akcije poravnao rezultat na 1:1 i stvari vratio na početak.

Do kraja poluvremena Ronaldo je u 44. minuti vratio prednost Portugalu nakon katastrofalne greške Davida De Gee i tako se na odmor otišlo rezultatom 2:1 u korist Portugala.

Španci su nakon odlične akcije nakon prekida ponovo preko napadača Coste došli do poravnanja rezultata. Utakmica koja je definitivno opravdala epitet derbija.

u 59. minutu na scenu stupa krivac kod prvog pogotka Portugala, Nacho, koji je predivnim voleom pogodio za 3:2 i tako Španiji donio potpuni preokret!