Promašen penal, prečka, dvije stative i džentlmenska asistencija Messija!

Nogometaši Barcelone u nedjelju su pobijedili Deportivo rezultatom 4:0, ali je utakmicu obilježio argentinski napadač Lionel Messi, koji je zabilježio  asistenciju, promašio penal, a čak tri puta na meču je uzdrmao okvir gola.

Prvo je u 37. minuti sa 12 metara pogodio prečku, potom je u 41. stativu udarcem sa lijeve strane, a u drugom poluvremenu izveo je moćan slobodan udarac sa oko 30 metara, ali je lopta od stative otišla nazad u polje.

Messiju je ovo čak 14. put da u sezoni pogodi okvir gola, a tri puta je drmao stativu ili prečku i protiv Betisa na otvaranju sezone.  Međutim, iako Messiju jučer nije išlo, još jednom je po ko zna koji put pokazao je da je zaista jedan od najvećih ikad. U 28. minuti utakmice dok još nije bilo pogodaka Argentinac je izašao sam pred golom gostiju nakon fantastičnog proigravanja. Iako je mogao birati gdje će gađati budući da takve šanse Messi ne promašuje, odlučio je loptu dodati Suarezu, koji ju je samo gurnuo u praznu mrežu.