PSG razbio Lyon, Ibrahimović ponovo oduševio majstorijom

Iako je PSG prije ove utakmice imao 19 bodova više od Lyona, ovaj dvoboj je ipak okarakteriziran derbijem. Međutim, on to nikako nije bio.

PSG je potpuno dominirao utakmicom i pokazao da je francusko prvenstvo već odavno riješeno, barem što se tiče pitanja pobjednika. Današnjih 5:1 je bilo čisto pokazivanje snage, a ovom pobjedom su svoju prednost nad Angersom i Monacom podigli na 17 bodova razlike.

Večerašnju utakmicu su golovima otvorili Ibrahimović i Aurier, a Ferri je u 24. minuti donio nadu Lyonu. Onda je tinjala sve do 61. minute kada ja Cavani zabio za 3:1, a do kraja utakmice još jednom se u listu strijelac upisao Ibrahimović, a zabio je i Lucas.

Ibrahimović je prije svog drugog gola napravio fenomenalan potez, nakon kojeg ga je protivnički igrač oborio u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na penal. Svaka čast majstore!