PSG siguran protiv Monaca, Mbappe došao do jubileja

Paris Saint-Germain je u okviru 18. kola Ligue 1 na domaćem terenu savladao ekipu Monaca rezultatom 2:0.

Već u devetoj minuti zagužvalo se pred golom Monaca. Nakon konsultacija sa VAR sobom sudac Benoit Bastien je pokazao na bijelu tačku. Penal je precizno izveo Kylian Mbappe za vodstvo domaćih.

U 23. minutu susreta gosti su tražili penal, ali je Bastien samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Neposredno pred odlazak na odmor, u 45. minutu na asistenciju Lea Messija Kylian Mbappe postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Ovo je Mbappeu ujedno bio i jubilej. 22-godišnji Francuz je došao do brojke od nevjerovatnih 100 golova u Ligue 1.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme je obilježila povreda Juana Bernata, a zamijenio ga je Thilo Kehrer. Dobru šansu imao je i Leo Messi u 71. minutu, ali je Argentinac šutirao pokraj gola Nubela.

Izabranici Nike Kovača nisu imali većih šansi, pa je konačan rezultat bio kao i onaj iz prvog poluvremena, a glasi 2:0.

Pochettinova momčad se ovom pobjedom učvrstila na liderskoj poziciji Ligue 1 sa 45 bodova, 13 bodova više od drugoplasiranog Marseillea. Monaco je na osmoj poziciji sa 26 bodova na svom kontu.