PSG šokirao United na Old Traffordu, sjajni Zaniolo donio pobjedu Romi!

Paris-Saint Germain pobijedio je Manchester United na Old Traffordu 2:0 golovima Kimpebea i Mbappéa.

Nikad u knock-out fazi Lige prvaka nije prošao klub koji je prvu utakmicu doma izgubio s dva ili više golova.

Manchester United bio je bolja momčad u siromašnom prvom poluvremenu, ali u drugom je PSG zagospodario terenom i u razmaku od sedam minuta šokirao domaće navijače.

U 53. minuti David De Gea je prvo obranio udarac glavom Mbappéa iz neposredne blizine. No, nakon udarca iz kuta koji je izveo Angel Di Maria, branič PSG-a Presnel Kimpembe je izmakao obrani Uniteda i neometan zabio za vodstvo gostiju.

Parižani su se nakon pogotka dodatno razigrali i u 60. minuti pogotkom Mbappéa udvostručili prednot. S lijeve strane je odlično ubacio Di Maria koju je sjajno pokupio Mbappe i matirao nemoćnog De Geu.

PSG je nastavio napadati, a De Gea je najzaslužniji što Manchester United izgubio s većom razlikom. Na samom kraju utakmice u 89. minuti “pocrvenio” je Paul Pogba koji će zbog toga propustiti uzvrat u Parizu.

Bio je to prvi poraz Solskjaera otkako je na klupi Manchester Uniteda zamijenio Josea Mourinha. Njegovi igrači će 6. marta na Parku prinčeva morati izvesti pravo čudo kako bi izborili četvrtfinale.