PSG u izuzetno važnoj utakmici savladao Liverpool, Napoli rutinski protiv Zvezde!

U okviru drugog dana pretposljednjeg kola Lige prvaka snage su u najzanimljivijoj grupi Lige prvaka odmjerili PSG i Liverpool, odnosno Napoli i  Crvena Zvezda.

PSG je savladao Liverpool rezultatom 2:1 i na taj način je totalno zakomplikovao borbu za osminu finala. Juan Bernat je u 13. minuti nakon velike greške gostujuće odbrane pogodio za 1:0, a Neymar je u 37. minuti povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Milner iz penala u 45+1. minuti susreta.

Napoli je bez problema savladao Crvenu zvezdu rezultatom 3:1. Marek Hamšik je u 11. minuti doveo domaću ekipu u vodstvo, a u 33. Dries Mertens je povisio na 2:0. Mertens je svoj drugi pogodak na meču postigao u 52. minuti susreta za 3:0, a počasni pogodak za beograsku ekipu postigao je El Fardou Ben u 57. minuti susreta.