PU: Blamaža Čilea, Neymar srušio Urugvaj!

Čile je na svom terenu u još jednoj prijateljskoj utakmici poražen od Kostarike rezultatom 3:2, dok je selekcija Brazila slavila protiv Urugvaja minimalnim rezultatom.

Waston je u 36. minuti doveo goste u vodstvo i 0:1 je bio rezultat prvog poluvremena. Sjajni Waston je pola sata prije kraja meča udvostručio prednost, a samo pet minuta kasnije Matarrita je pogodio za velikih 0:3.

Ubrzo je Vegas smanjio rezultat u 70. minuti, a Sanchez je u posljednjim trenucima postavio konačnih 3:2 i to nakon što je prethodno promašio penal.

Brazil je savladao Urugvaj sa minimalnih 1:0 zahvaljujući Neymaru koji je bio posebno raspoložen za igru sinoć. Imao je par fantastičnih prilika, ali do gola je stigao tek u nastavku igre.

U 75. minuti kada Laxalt pravi prekršaj u kaznenom prostoru, sudija Craig Pawson pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Neymar za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.