Pukki režirao prvi poraz Prosinečkog na klupi ‘Zmajeva’!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2020. godine od Finske rezultatom 2:0.

U prvih 45 minuta vidjeli smo blijedo izdanje Zmajeva koji nisu uspjeli uputiti nijedan šut u okvir gola domaće ekipe, a ni Finci nisu bili pretjerano raspoloženi za napadački fudbal.

Početkom drugog poluvremena, Finska je kaznila promašaje BiH. Pukki je uzeo loptu na centru igrališta, prošetao se kroz odbranu, prevario Šunjića i na kraju matirao Šehića.

Finci su 12 minuta kasnije postigli i drugi pogodak. Iskoristili su to što su bh. igrači krenuli u napad i nakon kontre večeras sjajni Pukki je postigao svoj drugi pogodak. To su mu ujedno bili 16. i 17. pogodak u državnom dresu.

Finska je skočila na drugo mjesto grupe J kvalifikacija za Euro i sada ima šest osvojenih bodova iz tri utakmice. BiH je pala na četvrtu poziciju s četiri boda iz tri odigrana meča.

Ovo je ujedno bio i prvi poraz selektora Roberta Prosinečkog na klupi Bosne i Hercegovine.