Rafael Nadal osvajač Roland Garrosa!

Španski teniser Rafael Nadal (1. ATP) porazio je Austrijanca Dominica Thiema (8. ATP) rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 6:2) u setovima u finalu Roland Garrosa čime je stigao do 11. naslova ovog Grand Slama koji se igra u Parizu.

Nadal je sjajno otvorio meč i već u drugom gemu napravio je prvi break kojim je stigao u vodstvo od 2:0, ali se Thiem ekspresno vratio i već u sljedećem gemu napravio je prvi break na meču i poravnao na 2:2.

Oba tenisera igrala su sjajan tenis, publika u Parizu vidjela je nekoliko sjajnih poteza, a pobjednik prvog seta odlučen je u desetom gemu. Španski teniser imao je vodstvo od 5:4, a onda bez izgubljenog poena pravi drugi break na meču i stiže do osvajanja prvog seta i vodstva od 1:0.

Slično kao i u prvom, Nadal je odmah na početku drugog seta napravio novi break, ali poučen dešavanjima iz prvog seta nije dozvolio Thiemu da se odmah vrati i spasio je čak pet break lopte.

Sjajni Austrijanac na sve moguće načine pokušavao je nadigrati Nadala, ali prvi teniser svijeta još jednom je pokazao zbog čega ima nadimak “Kralj šljake” i sigurnom igrom u narednih 45 minuta sačuvao je stečenu prednost i poveo je sa 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta Nadal je opet imao priliku za break, ali je Thiem spasio prednost od 40:0 za Španca i nije dozvolio break na početku, ali u trećem gemu kod rezultat 1:1 nije se uspio odbraniti i prvi teniser svijeta je opet stigao u krucijalnu prednost koju je do kraja sigurno čuvao.

U sedmom gemu je napravio je novi break i rezultatom 3:0 stigao je do novog naslova u svojoj karijeri.