Rafael Nadal porazio Čilića i plasirao se u četvrtfinale US Opena

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale US Opena pobjedom protiv hrvatskog igrača Marina Čilić rezultatom 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:1, 6:2).

Prvi set Nadal je riješio u svoju korist rezultatom 6:3 tako što je napravio dva breaka, dok je drugi set pripao Čiliću koji je u četvrtom gemu pri vodstvu od 2:1 napravio break i također rezultatom 6:3 poravnao na 1:1 u setovima.

Nadal je nakon toga ubacio u brzinu više, treći set osvojio je sa samo jednim izgubljenim gemom (6:1), a pobjedu i plasman u četvrtfinale potvrdio je sjajnom igrom u četvrtom setu u kojem je odmah na početku napravio dva breaka, stigao u vodstvo od 4:0 i rutinski susret priveo kraju.

Svoje mjesto u četvrtiflanu US Opena osigurali su još i i Monfils koji je rezultatom 3:0 u setovima bio bolji od Andujara, Schwartzman (naredni protivnik Nadala) je porazio Zvereva sa 3:1, a Berrettini Rubleva rezultatom 3:0.