Rapsodija na Sanchez Pizjuanu: Sevilla petardom ispratila Rayo!

Nogometaši Seville večeras su pred svojim navijačima pobijedili Rayo Vallecano s 5:0 u susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Sevilla je pitanje pobjednika riješila tek u drugom dijelu kada smo vidjeli sve pogotke, dok je do 55. minute nada navijača gostujuće momčadi još uvijek je postojala jer svaki bod im je važan u borbi za opstanak.

Ipak, u drugom poluvremenu Rayo je doživio pravi potom i ostao na posljednjem mjestu Primere četiri kola prije kraja sezone. Sevilla je povela u 55. minuti pogotkom Promesa.

Nakon toga je na pozornicu stupio Munir koji je u razmaku od samo pet minuta postigao dva pogotka. Prvo je u 57. minuti povisio na 2:0, dok je pet minuta kasnije pogodio za 3:0.

Domaća momčad je do četvrtog pogotka stigla već u 69. minuti kada je mrežu Seville zatresao Ben Yedder. Konačan udarac Sevilla je zadala u samoj završnici, a pogodak je postigao 18-godišnji Bryan Gil.

Sevilla je sada na četvrtom mjestu Primere s 54 boda, dok je Rayo posljednji s 28 bodova.