RAPSODIJA SASSUOLA: Preokret protiv Empolija za drugo mjesto Serie A!

Nogometaši Sassuola svladali su Empoli s 3:1 u petom kolu Serie A. Neroverdi su tako došli do treće pobjede u novoj sezoni i zadivljujućeg drugog mjesta na ljestvici talijanske Serie A.

Najbolji igrač susreta bio je Federico Di Francesco s jednim pogotkom i dvije asistencije. Riječ je o nogometašu koji se našao u središtu skandala u prošlom kolu nakon što ga je Juventusov Douglas Costa pljunuo u lice.

Empoli je poveo već u prvoj minuti pogotkom Caputa, ali je razigrani Sassuolo uspio preokrenuti rezultat. Prvo je Kevin-Prince Boateng u 13. minuti izjednačio rezultat, a onda je Ferrari u 57. minuti doveo domaćina u vodstvo. Konačnih 3:1 postavio je sjajni Di Francesco pogotkom u 85. minuti susreta.

Sassuolo je novom pobjedom postao najefikasnija momčad lige, a ujedno je zasjeo na visoko drugo mjesto Serie A s 10 bodova, dok je Empoli na 16. mjestu s četiri osvojena boda.