Rapsodija u Amsterdamu: Ajax i Bayern remizirali u utakmici punoj preokreta!

Ajax i Bayern München podijelili su bodove u posljednjem, šestom kolu skupine E Lige prvaka. Na Amsterdam Areni završilo je neriješeno 3:3, a četiri pogotka pala su u posljednjih deset minuta utakmice.

Za Kovačevu momčad je počelo sjajno, već u 13. minuti zabio je Lewandowski.  No, problemi za Bavarce počinju u 61. minuti kada Ajax izjednačuje pogotkom Tadića.

Šest minuta kasnije grubim startom nad GoretzkomWober dobiva crveni karton. Međutim, samo osam minuta kasnije brojčano stanje na terenu se izjednačava kada izravni crveni dobiva Muller.

Ajax u 82. minuti dolazi u vodstvo kada Tadić realizira kazneni udarac. No, samo četiri minute kasnije, Bayern uzvraća istom mjerom. Lewandowski je siguran realizator najstrože kazne.

U 90. minuti prednost na Bayernovu stranu vraća Coman sjajnim pogotkom, ali za podjelu bodova zaslužan je Argentinac Tagliafico u petoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici skupine Benfica je lijepim golom Grimalda u 88. minuti pobijedila AEK koji ostaje jedina momčad bez osvojenog boda u Ligi prvaka.