RAPSODIJA U BERGAMU: Atalanta juriša prema Ligi prvaka!

Atalanta nikad nije bila bliže povijesnom plasmanu u Ligu prvaka. Momčad iz Bergama srušila je Genou 2:0 pred svojim navijačima u 35. kolu Serie A.

Atalanta je napravila jedan od najvažnijih koraka u pohodu prema povijesnom plasmanu u Ligu prvaka. Pred njom su još dvije prepreke do ostvarenja velikog sna – Juventus i Sassuolo.

Domaći su poveli u 46. minuti kada je Musa Barrow pospremio loptu u mrežu Genoe nakon čudesne asistencije Martena de Roona. Zanimljivo, 20-godišnji napadač iz Gambije je samo minutu ranije ušao u igru umjesto Pašalića.

Sedam minuta kasnije Atalanta je povećala prednost, a strijelac je bio Timothy Castagne nakon sjajne momčadske akcije. Zapata i Gosens su s nekoliko kratkih dodavanja proigrali Djimsitija koji je povratnom loptom pronašao Castagnea koji je zabio za 2:0 i time riješio pitanje pobjednika.

Do kraja susreta Genoa je uspjela zabiti utješni pogodak, a strijelac je bio neuništivi Goran Pandev u 89. minuti susreta.

Momčad Gian Piera Gasperinija napravila je ogroman korak prema Ligi prvaka jer dva kola prije kraja drži treće mjesto s dva boda više od četvrtoplasiranog Intera, odnosno šest više od petoplasiranog Milana, uz utakmicu više.