RAPSODIJA U ST. GALLENU: Švicarska utrpala šest golova u mrežu Islanda!

Švicarska nogometna reprezentacija je na otvaranju UEFA-ine Lige nacija demolirala Island sa 6:0! O sjajnoj igri Švicaraca najbolje govori podatak da se među strijelce upisalo više od pola momčadi.

Švicarska je nastavila dominaciju u međusobnim susretima s Islandom. Švicarci su sa 6:0 demolirali Islanđane te tako došli do šeste pobjede u sedam međusobnih susreta.

Golijadu Švicarske u St.Gallenu otvorio je Zuber u 13. minuti, a deset minuta kasnije rezultat je povisio Zakaria nakon gužve u kaznenom prostoru. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Novo pojačanje Liverpoola Xherdan Shaqiri u 53. minuti postigao je pogodak iz slobodnog udarca za 3:0, a zatim su mrežu Islanda zatresli Seferović u 67., Ajeti u 71. i Mehmedi u 82. minuti za konačnih 6:0.

U skupini 2 Lige A slobodna je bila Belgija, koja je favorit za prvo mjesto skupine.