RAPSODIJA ZMAJEVA: Eurogol Pjanića za potop Finske u Zenici!

Nogometaši Bosne i Hercegovine večeras su u Zenici deklasirali Finsku s čak 4:1 u susretu 7. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

S dosta skepse se u Bosni i Hercegovini čekao ovaj dvoboj, međutim, momčad Roberta Prosinečkog napokon je pokazala svoje pravo izdanje.

Finska se od samog početka orijentirala na obranu svog gola, ali dominacija ‘Zmajeva’ urodila je plodom u 29. minuti kada Hajrović poentira nakon sjajne asistencije Kvržića.

BiH je do kraja prvog dijela udvostručila svoju prednost pogotkom Pjanića u 36. minuti nakon što je dosuđen kazneni udarac zbog igranja rukom finskog igrača.

U 58. minuti kapetan ‘Zmajeva’ Miralem Pjanić završava posao. Veznjak Juventusa je nakon gužve u kaznenom prostoru zakucao loptu u rašlje za 3:0 Bosne i Hercegovine.

Do kraja utakmice Hodžić je pogodio za 4:0 i potpuni debakl nemoćnih gostiju. Pohjanpalo je do kraja susreta uspio zabiti počasni gol za Finsku.

Nakon ove pobjede BiH se vratila u igru za drugo mjesto, ali u utorak imaju težak ispit u Ateni protiv Grčke i morat će ostvariti pobjedu ako se žele nadati plasmanu na Europsko prvenstvo.