Raptorsi nakon dva produžetka smanjili u seriji protiv Bucksa!

Košarkaši Raptorsa pobijedili su u Torontu u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA lige nakon dva produžetka ekipu Milwaukee Bucksa rezultatom 118:112. Raptorsi su tako smanjili vodstvo Bucksa u seriji na 2:1.

Domaći košarkaši su u ovoj izuzetno važnoj utakmici za njih zbog dva poraza u gostima bili bolji rival u većem dijelu meča.

U nekoliko navrata Raptorsi su imali dvocifrenu prednost, Bucksi su u svega dvije situacije vodili, ali su domaći na kraju do trijumfa morali nakon dramatične završnice i dva produžetka.

Heroj pobjede bio je Kawhi Leonard koji je u finišu drugog produžetka preuzeo odgovornost na sebe i s dvije ukradene lopte, skokom u napadu te šest ubačenih poena odveo svoju ekipu do trijumfa.

Leonard, koji je od prve četvrtine igrao uz povredu noge, na kraju je meč okončao s 36 poena, devet skokova i pet asistencija za ukupno 52 minuta na parketu, a pratio ga je Pascal Siakam s 25 poena i 11 skokova.