Rastrčana Parma nadigrala bezidejnu Romu

Nogometaši Rome šokantno su poraženi u 12. kolu italijanske Serije A na gostovanju u Parmi rezultatom 2:0.

U veoma uzbudljivom meču na Ennio Tardiniju obje ekipe su igrale otvoreno, a najbliže pogotku Roma je bila u 55. minuti kada je Kolarov šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo stativu.

Parma je do pogotka stigla u 68. minuti susreta. Nakon duge akcije po lijevoj strani Gagliolo je uposlio Sprocatija koji lijepo prima loptu, a potom je iz poluvoleja šalje u mrežu nemoćnog Lopeza.

Nakon što je Roma u sudijskoj nadoknadi krenula po izjednačujućih pogodak, Kluivert je izgubio loptu, a iz kontre Cornelius je pogodio za konačnih 2:0.

Parma je nakon ovog kola na fantastičnoj osmoj poziciji Serije A sa 17 osvojenih bodova, dok je Roma pokvarila skor. Trenutno su na šestoj poziciji sa 22 boda.