Razmaženi Mbappé ludio na Tuchela zbog izmjene pri rezultatu 5:0 za PSG

PSG je prilično lagano slavio u 22. kolu Ligue 1 protiv Montpelliera rezultatom 5:0.

Aktuelni prvak u vodstvo je stigao u 8. minuti kada Sarabija pogađa mrežu gostiju. Do kraja poluvremena vodstvo je povećao Angel Di Maria u 41. minutu. Pitanje pobjednika riješio je Congre u 44. minutu kada je postigao autogol.

Do kraja utakmice pogađali su još Kylian Mbappe (57′) i otpisani Kurzawa (65′).

Međutim, utakmicu je pored atraktivnih poteza i lijepih pogodaka obilježilo još jedno razmaženo ponašanje najboljeg mladog igrača u ovom trenutku.

Kylian Mbappe je iz igre izašao u 68. minutu pri rezultatu 5:0 za PSG, a njegovo mjestu zauzeo je Mauro Icardi.

Takav rasplet nije se dopao Francuzu koji je “ludio” na Thomasa Tuchela smatrajući da nije zaslužio ostatak utakmice gledati sa klupe za rezervne igrače.

Njemački stručnjak je nakon utakmice rekao da će “stvar pustiti da prenoći” i odluku o kazni donijeti sutra.