Real jedva do pobjede protiv Rayo Vallecana: Benzema za pobjedu!

Real Madrid je u subotu poslijepodne došao do važne pobjede u 16. kolu španjolskog nogometnog prvenstva na svom Santiago Bernabeu protiv Rayo Vallecana s minimalnih 1:0 i probio se na treće mjesto ljestvice.

Kraljevi su teškom mukom dobili  pretposljednji Rayo, iako je već u 13. minuti Karim Benzema pogodio mrežu gostiju. Ostatak susreta prošao je indisponiranoj igri Solarijeve momčadi, dok je Rayo u 91. minuti skoro izjednačio.

Real u srijedu (19. decembra) Real igra polufinale Svjetskog klupskog prvenstva u UAE protiv japanske Kashime Antlersa.

Na ljestvici Primere na vrhu su Barcelona (utakmica manje) i Atletico Madrid s 31 bodom, Real je treći s tri boda manje, dok je Rayo ostao pretposljednji sa samo 10 bodova.

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola Primere Eibar i Valencia su odigrali 1:1. Valencia je povela preko Morena (29), a za Eibar je izjednačio Charles (56 pen).